Bülent Kuşoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret etti… Canan Kaftancıoğlu’nu ateşe attı

Haber Global’de yayına katılan CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu döneminin Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, para sayma görüntüleri konusunda, soruşturmada verilen ifadeleri yalanlayan açıklamalar yaptı.

Söz konusu binanın 41 milyon liraya değil 24 milyon liraya alındığını söyleyen Kuşoğlu, “Tapudaki değer neyse odur, o da 24 milyon TL’dir. Bunu da banka marifetiyle yolladık. Onlar bir ödeme yapmışlarsa ben bilmiyorum” diyerek elden ödemesi yapıldığı iddia edilen 15 milyon 100 bin liralık paraya ilişkin genel merkez kayıtlarında bir bilginin bulunmadığını söyledi.

“BÖYLE BİR BAĞIŞ HESABI YOK”

“Para bağış parasıydı” iddiasıyla ilgili konuşan Kuşoğlu, “Parti için açılmış ve toplanmış bir kampanya paramız da bağış hesabımız da yok. Elden bağış bile olsa bu 15 milyon liranın o dönemin en üst limiti olan 50-55 bin liralık makbuzu olmak zorunda. Kaldı ki banka kayıtları da yok” dedi.

Kuşoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Aralık sonuydu, Hazine’den yeni yardım gelmemişti. 2 parça halinde parayı kesinlikle bankadan yolladık. Ben de sonradan duydum. Aradan farklar verildiğini de duydum. Ama kurumsal olarak partinin kayıtlarında neyse benim açımdan odur. Parti kurumsaldır. Genel merkezde kayıtlar mevcuttur. Genel merkezdeki herkes bunu açıklayabilir. Ellerinde evraklar da var.”

TELEFONLARI AÇMADI

Bilgi almak için aradığımız Bülent Kuşoğlu telefonlarına yanıt vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x