İstek şarkı cinayeti: Müebbet hapis istendi

İstanbul Kadıköy İskelesi’de müzisyen Cihan Aymaz’ı bıçakla öldürmekle suçlanan Mehmet Caymaz hakkında iddianame hazırlandı. Mehmet Caymaz’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

DHA’nın haberine göre Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanana iddianamede Cihan Aymaz’n bir süredir Kadıköy iskelesinde kendisine ait hoparlör ve mikrofonla müzik yaptığı belirtildi. 2 Mayıs 2023’te Mehmet Caymaz’ın elindeki içki şişesini bıraktıktan sonra Cihan Aymaz’a bağırarak istek şarkı istediği Cihan Aymaz’ın ise Mehmet Caymaz’a sakin olmasını, istediği şarkıyı çalacağını söylediği kaydedildi.

İddianamede, Mehyet Caymaz’ın şarkı istedikten sonra elindeki bıçakla küfürlü tehditler savurarak Cihan Aymaz’ın yanına gittiği, önce boyun kısmından daha sonra ise göğüs bölgesinden yaraladığı, Aymaz’ın ise aldığı yaranın etkisiyle denize düştüğü anlatıldı.

İddianamede tanık ifadeleriyle güvenlik kamerası görüntülerinde Mehmet Caymaz’ın savunmasını destekler nitelikte unsurlar bulunmadığını belirtilerek haksız tahrik hükümlerinin uygulanmaması gerektiği belirtildi. Mehmet Caymaz’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x