PS5 Sistem Yazılımı Güncellemesi 23.02-08.20.00 Çıktı

Sony tarafından PlayStation 5 (PS5) oyun konsolları için Sistem Yazılımı Güncellemesi 23.02-08.20.00 yayınlandı. Yaklaşık 1,185 GB büyüklüğündeki güncelleme genel kararlılık ve performans iyileştirmelerinden daha fazlasını sunuyor. Yeni sistem güncellemesi bazı ekranlardaki mesajları ve kullanılabilirliği iyileştirmenin yanı sıra, kontrol merkezindeki Müzik özelliğinde de özelliğin kullanımını kolaylaştıracak değişiklikler içeriyor. Ayrıca, PlayStation VR2 ile yayına ilişkin değişiklikler ve sesli komutlar için ek işlevsellik sağlanıyor.

  • Kontrol merkezindeki müziğikullanmak artık çok daha kolay. İki sütunlu düzeni sayesinde çeşitli kategorilere, çalma listelerine ve şarkılara kolayca göz atabilirsiniz.
  • PlayStation VR2’niz ile oyun yayını yaparken çevrenizde bulunan içeriklerin yanlışlıkla yayınlanmasını önleyebilirsiniz.
    • PS VR2’nizi kullanırken kameranın transparan görüntüsünün TV’nizde görüntülenmesini önlemek için AyarlarAksesuarlar > PlayStation VR2 öğesine gidin ve TV’de Transparan Görüntüyü Engelle seçeneğini açın.
  • Herhangi bir ekranda Sesli Komut aracılığıyla “What’s new?” (Yenilikler) derseniz yeni PS5 özelliklerini kontrol edebilirsiniz.
    • Şu anda Sesli Komut (Önizleme) yalnızca ABD ve Birleşik Krallık’taki PlayStation Network hesabı olan oyuncular için İngilizce dilinde sunulmaktadır.
  • Bazı ekranlardaki mesajları ve kullanılabilirliği iyileştirildi

Etkinleştirilmiş durumdaysa konsolunuz yeni sistem yazılım güncellemesini otomatik olarak indirip yükleyecek. Elbette sistem güncellemesini konsolun ayarlar menüsündeki sistem güncelleme özelliği aracılığıyla manuel olarak indirmek de mümkün.

Sony’nin ince kasalı PlayStation 5 modellerini duyurduğunu da hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x